ООО «СТРОЙКОНТИНЕНТСЕРВИС»    Решаем задачи по поставкам       электрооборудования и          светотехники…
Наши возможности к Вашим услугам.
Перейти в Интернет Магазин
найти
Главная Каталог О нас Контакты

Українська кабельна галузь збільшує обсяги виробництва

:: Показать последние новости ::

Українська кабельна галузь збільшує обсяги виробництва21.11.2011

 Українська кабельна галузь збільшує обсяги виробництва

 

А.П. Пушкар, президент Асоціації «Укрелектрокабель»

 

В умовах ринкової економіки підприємства Української Асоціації «Укрелектрокабель», після майже 48-відсоткового падіння під час економічної кризи, в 2010 році зробили помітний крок до відновлення докризових обсягів виробництва.

Динаміка випуску кабельно-провідникової продукції може досліджуватись, як у вартісних, так і в натуральних показниках. На наш погляд, оцінювання динаміки обсягів виробництва продукції в натуральних одиницях виміру (кілометри або тонни) за відсутності випуску продукції в незмінних цінах, є більш об’єктивною, оскільки вилучає вплив вартості сировини, енергетичних та інших факторів на ціну виробів.

Зважаючи на викладене, в табл. 1 наведено динаміку випуску кабельних виробів підприємствами Асоціації «Укрелектрокабель» в 2010 році.

Позитивна динаміка випуску кабельно-провідникової продукції в звітному періоді відносно до 2009 року спостерігається по 33 з 43 звітних позицій. Найбільшими темпами зростав випуск проводів неізольованих (566,3 %), проводів і кабелів для рухомого складу (188,8 %), проводів для вибухових робіт (154,1 %), проводів і кабелів нагрівальних (173,2 %) та ін. Повне ж відновлення обсягів виробництва кабельно-провідникової продукції в 2010 році спостерігалося по підгрупах, наведених у табл. 2.

Зважаючи на те, що в цілому потужності і трудовий потенціал підприємствами Асоціації «Укрелектрокабель» збережено – питання повного відновлення обсягів виробництва по всіх номенклатурних підгрупах кабельної продукції залежить тільки від обсягів ринку споживання та державної політики в області оподаткування, тарифного і нетарифного регулювання та підтримки вітчизняного виробника.

Розглядаючи експорт як складову резерву можливого розвитку виробництва, необхідно відзначити велику конкурентоздатність вітчизняної кабельно-провідникової продукції, особливо в країнах СНД. Загальне зростання обсягів експорту підприємств-експортерів Асоціації «Укрелектрокабель» в 2010 році до попереднього періоду склало 180,1 %, у т.ч. кабельної продукції – 165,2%.

В цілому по Україні експорт/iмпорт кабельно-провідникової продукції за сiчень-грудень 2010 року наведений в табл. 3 і характеризується позитивно.

Проте в підгруповому розрізі та розрізі окремих країн позиції України виглядають не зовсім успішними. Наприклад, за неповного (<55 %) завантаження потужностей при загальному виробництві волоконно-оптичних кабелів 11,2 млн. дол. США і їх експорті на суму 2,8 млн. дол. США – імпорт продукції при «нульовій» ставці ввізного мита в 2010 році становив 6,1 млн. дол. США, з яких 64 % – це продукція з Китаю.

На нашу думку, такий підхід та стан справ зумовлений, в першу чергу, відсутністю підтримки вітчизняного виробника з боку держави. Як приклад, за можливої, узгодженої під час вступу до СОТ ставки ввізного мита, що відповідає Консолідованій тарифній пропозиції України на кабелі коаксіальні та інші коаксіальні провідники електричні – 5 % та провідники електричні для напруги більше 1000 В – 10 %, законом фактично передбачено ставку – 0 % і 2 % (відповідно).

Незважаючи на підтримку пропозицій Асоціації «Укрелектрокабель» з боку Митно-тарифної ради та профільного комітету Верховної Ради України, наші неодноразові звернення до Мінекономіки України та Уряду України (лист Міністерства промислової політики від 14 червня 2010 р. № 9/4-1-560 (вх. № 35769/0/110 від 15.06.2010 р.) та Асоціації – від 12 січня 2011 р № 59/1 (вх. № 35769/1/1-10 від 18.01.2011 р.) – проект змін до Закону України «Про Митний тариф України» стосовно збільшення рівня ставок ввізного мита на електричні провідники сьогодні не розглянуто та не передано для повторного розгляду до Верховної Ради України.

:: Архив новостей ::


Весь каталог продукции
Кабельные системы
Коробки
Низковольтное электрооборудование
Освещение
Кабель Провод
Розетки, выключатели
НИК электросчетчики
Электрощиты
Трансформаторы
Стабилизаторы напряжения
Светодиодные прожекторы
Светодиодные уличные светильники
Промышленные светодиодные светильники
Светодиодные светильники
Лампы светодиодные
Наши контакты
Распродажа
Карта сайта
Вакансии

Статьи
Новости
Полезно знать

Отправить заявку
Цены онлайн
Производители, бренды
General Electric
BTicino Electric
АВВ
Legrand
Ник
Litewell
Билмакс
Аско
ДКС
Счетчики MTX
Delux

Page Rank Icon