ООО «СТРОЙКОНТИНЕНТСЕРВИС»    Решаем задачи по поставкам       электрооборудования и          светотехники…
Наши возможности к Вашим услугам.
Перейти в Интернет Магазин
найти
Главная Каталог О нас Контакты

Аналіз результатів використання в Україні диференційованих за періодами часу тарифів на електричну енергію

:: Показать последние новости ::

Аналіз результатів використання в Україні диференційованих за періодами часу тарифів на електричну енергію28.11.2011

 

Аналіз результатів використання в Україні диференційованих за періодами часу тарифів на електричну енергію

В.Ф. Находов, А.І. Замулкокандидати техн. наук,

Т.В. Яроцька, аспірант, НТУУ «КПІ»

 Незважаючи на наявність в об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України значного потенціалу незавантажених генеруючих потужностей, надійне та якісне забезпечення попиту споживачів на електричну енергію, що поступово зростатиме, невдовзі може стати надзвичайно складним завданням для вітчизняної електроенергетики. Однією з причин такого стану справ є проблема дефіциту в ОЕС маневрених генеруючих потужностей. Саме ця проблема може стати у найближчому майбутньому головною перепоною для подальшого успішного розвитку економіки країни.

Вирішення цієї проблеми потрібно шукати не тільки у напрямку створення і введення в експлуатацію додаткових маневрених потужностей «великої» енергетики, зокрема, потужностей ГЕС і ГАЕС, або ж використання значного потенціалу децентралізованої (розосередженої) генерації. Помітного полегшення режимів виробництва та розподілу електроенергії в ОЕС, підвищення надійності та економічності її функціонування можна досягти також шляхом дієвого управління попитом споживачів на електричну потужність.

Сьогодні в Україні єдиним засобом економічного управління попитом споживачів на електричну потужність є тарифи на електроенергію, диференційовані за періодами часу (далі – ДТ), які діють у нашій державі з 1995 року.

Аналіз характерних графіків навантаження вітчизняної ОЕС за період з 1994 по 2000 рік свідчить, що після впровадження ДТ щорічно відбувалося помітне вирівнювання добових графіків електричного навантаження енергосистеми. Зокрема, протягом зазначеного періоду при загальному скороченні попиту споживачів на електричну потужність в усіх зонах доби середнє нічне навантаження енергосистеми в літній період щорічно зменшувалось повільніше, в середньому на 500 – 600 МВт.

Очевидно, що цей результат не може бути цілком віднесений на рахунок дії ДТ. Значною мірою вирівнювання добових графіків навантаження енергосистеми спричиняли систематичні примусові відключення споживачів та обмеження їх електроспоживання, які в той період вимушено здійснювалися диспетчерською службою об’єднаної енергетичної системи України. Зрозуміло, що зазначені примусові відключення відбувалися саме в години пікового навантаження енергосистеми. При цьому штучно обмежений попит на електричну потужність у піковий період частково переносився споживачами на нічні години доби.

Тим не менше, починаючи з 2003 року, характерні добові графіки електричного навантаження вітчизняної ОЕС суттєво змінилися: на них практично відсутній ранковий максимум навантаження. При цьому, враховуючи, що з 2002 року примусові обмеження попиту споживачів на електричну потужність та енергію вже не застосовувалися, можна зробити висновок, що відбулося не просте скорочення електроспоживання, а саме переміщення його обсягів з годин ранкового максимуму навантаження енергосистеми на нічний період. І, як відомо, сьогодні графіки навантаження ОЕС зберігають саме таку конфігурацію.

Проте за 15 років, що минули з часу впровадження в Україні ДТ, вони залишались майже незмінними, хоча суттєві зміни відбулися у структурі та режимах споживання електричної енергії і, відповідно, у режимах її виробництва. До того ж слід додати, що протягом зазначеного, досить тривалого періоду практично не здійснювався моніторинг та аналіз результатів подальшого застосування ДТ на електроенергію. Виходячи із зазначеного, цілком природно припустити, що чинні в нашій державі ДТ вже не відповідають сьогоднішнім умовам їх використання і тому потребують удосконалення та подальшого розвитку.

:: Архив новостей ::


Весь каталог продукции
Кабельные системы
Коробки
Низковольтное электрооборудование
Освещение
Кабель Провод
Розетки, выключатели
НИК электросчетчики
Электрощиты
Трансформаторы
Стабилизаторы напряжения
Светодиодные прожекторы
Светодиодные уличные светильники
Промышленные светодиодные светильники
Светодиодные светильники
Лампы светодиодные
Наши контакты
Распродажа
Карта сайта
Вакансии

Статьи
Новости
Полезно знать

Отправить заявку
Цены онлайн
Производители, бренды
General Electric
BTicino Electric
АВВ
Legrand
Ник
Litewell
Билмакс
Аско
ДКС
Счетчики MTX
Delux

Page Rank Icon