ООО «СТРОЙКОНТИНЕНТСЕРВИС»    Решаем задачи по поставкам       электрооборудования и          светотехники…
Наши возможности к Вашим услугам.
Перейти в Интернет Магазин
найти
Главная Каталог О нас Контакты

Пристрої захисного вимкнення на виробництві

:: Показать последние новости ::

Пристрої захисного вимкнення на виробництві05.12.2011

Пристрої захисного вимкнення на виробництві

М.Д. Федоренко, головний державний інспектор з охорони праці

Територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та м. Києву  

Характер травми від дії електричного струму залежить від величини струму, який протікає через тіло людини. Нормативні документи вказують не те, що електричний струм 100 мА і більше є в більшості випадків для людини смертельним, а струм до 30 мА – безпечним. Для запобігання ураження електричним струмом застосовуються (окремо або в поєднанні) такі заходи захисту від прямого дотику: основна ізоляція струмопровідних частин; огорожі та оболонки; бар’єри; розміщення поза зоною досяжності (п. 1.7.55 Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Мінпаливенерго України від 28.08.2006 р. № 305, далі – ПУЕ). Для захисного автоматичного вимкнення електроживлення використовують пристрої захисту, які реагують на надструми (автоматичні вимикачі) або на диференційний струм (п. 1.7.81 ПУЕ, пристрій захисного вимкнення, далі – ПЗВ). 

Основні поняття

ПЗВ – захисний пристрій, який встановлюється в мережу живлення електроприймача і вимикає її у разі виникнення витоку електричної енергії (наприклад, внаслідок пошкодження ізоляції та ураження електричним струмом у разі попадання людини під напругу). ПЗВ здатні запобігати спалахам і пожежам, викликаним несправністю електромережі, а також не допускати деякі види крадіжок електроенергії. Принцип дії заснований на вимірюванні струму на вході і виході пристрою. Як тільки різниця перевищує уставку пристрою – ПЗВ спрацьовує. Датчик наявності струму витоку – диференціальний трансформатор струму, сигнал з якого подається на пристрій роз’єднувача силових контактів, що розмикає одночасно як фазові, так і нульові контакти. ПЗВ можна встановлювати в колах окремих електроприймачів, групових колах і на вводі в електроустановку.

Оскільки ПЗВ не призначене для відключення надструмів, то ПЗВ захищається автоматичним вимикачем (ПЗВ може відключити надструми, але невідомо скільки пропрацює в такому режимі). Пристрій, який виконує одночасно функції ПЗВ та автоматичного вимикача, називають диференційним вимикачемПЗВ може вимикати живлення електроприймача за наявності обриву нульового провідника, чого не може роботи автоматичний вимикач.

ПЗВ залежно від характеристик електроустановок, для яких вони призначені, класифікують за такими ознаками: режимом нейтралі джерела живлення електроустановки; видом і частотою струму; напругою; числом фаз (полюсів); мобільністю; видам вхідного сигналу; способам розділення робочого струму електроустановки і оперативного струму; можливості регулювання уставки; способу контролю справності; особливостей монтажу; необхідності використання поряд з ПЗВ інших засобів захисту; видам засобів захисту, що використовуються з ПЗВ; селективності дії ПЗВ; способу підключення до електроустановки ПЗВ (п. 1.1 – 1.8 ГОСТ 12.4.155-85 «Устройства защитного отключения. Классификация. Общие технические требования»).

ПЗВ підлягають сертифікації. За використаною елементною базою ПЗВ можуть бути електромеханічними і електронними. Електронні ПЗВ дешевше, але менш надійні та не можуть функціонувати у разі втрати нуля. ПЗВ бувають типів А і АС. Пристрій типу А реагує на пульсуючий струм витоку, а пристрій типу АС – тільки на змінний струм витоку. ПЗВ повинен задовольняти вимогам підключення (більшість приладів іноземного виробництва допускають підключення тільки мідних провідників).

Очевидним є те, що для захисту людини необхідний ПЗВ зі струмом відсічення меншим ніж небезпечний струм, тому величина такої уставки повинна бути не більше ніж 30 мА (п. 1.7.76 ПУЕ). ПЗВ з номінальним диференційним струмом не більшим ніж 30 мА використовується для додаткового захисту від прямого і непрямого дотиків у колах штепсельних розеток із робочим струмом до 32 А (п. 1.7.164 ПУЕ). Винятком з цього правила можуть бути: коло специфічної штепсельної розетки, яка розміщена в приміщенні і призначена для живлення окремого стаціонарного електроприймача; кола штепсельних розеток з електроприймачами, що зумовлюють витоки струму більше ніж 10 мА (наприклад, кола промислових електроприймачів, комп’ютерних мереж із значною кількістю одночасно працюючих комп’ютерів) – у такому разі дозволяється застосовувати ПЗВ з більшим номінальним диференційним струмом уставки (наприклад, 100 мА).

Можуть застосовуватись як переносні електроприймачі, обладнані ПЗВ-вилками, так і ПЗВ-розетки. Для захисту кіл розеток ПЗВ рекомендується розміщувати в розподільних щитках

 

:: Архив новостей ::


Весь каталог продукции
Кабельные системы
Коробки
Низковольтное электрооборудование
Освещение
Кабель Провод
Розетки, выключатели
НИК электросчетчики
Электрощиты
Трансформаторы
Стабилизаторы напряжения
Светодиодные прожекторы
Светодиодные уличные светильники
Промышленные светодиодные светильники
Светодиодные светильники
Лампы светодиодные
Наши контакты
Распродажа
Карта сайта
Вакансии

Статьи
Новости
Полезно знать

Отправить заявку
Цены онлайн
Производители, бренды
General Electric
BTicino Electric
АВВ
Legrand
Ник
Litewell
Билмакс
Аско
ДКС
Счетчики MTX
Delux

Page Rank Icon